Jak zdobyć pozwolenie na broń?

.

Podstawą otrzymania pozwolenia na broń są badania lekarskie i psychologiczne. Obowiązują one wszystkie osoby, które chcą starać się o pozwolenie na broń w celach łowieckich, sportowych, kolekcjonerskich, pamiątkowych i szkoleniowych.

Badania i wymagane orzeczenia w przypadku pozwolenia na broń wydaje się raz na pięć lat. Wymagają one wykonania kompleksowych badań lekarskich u lekarza medycyny pracy uprawnionego do przeprowadzanie badań na broń. Konieczne w tym przypadku jest wykonanie serii zabiegów specjalistycznych: okulistycznych, laryngologicznych, neurologicznych i psychiatrycznych, a także badań psychologa. Pozwalają one na uzyskanie orzeczeń: lekarskiego oraz psychologicznego.

Ubiegając się o pozwolenie na broń trzeba załączyć wystawione orzeczenia. Są one ważne przez 3 miesiące.

Wykluczające do wydania pozwolenia na broń są stany chorobowe i zaburzenia funkcjonowania psychologicznego tj. m.in. zaburzenia psychiczne i zaburzenia spowodowane używaniem substancji psychoaktywnych, schizofrenia i jej pochodne, zaburzenia osobowości, nastroju, nerwice lękowe, przewlekłe stresy, a także zaburzenia nawyków, popędów, preferencji seksualnych oraz zachowania i emocji rozpoczynające się w dzieciństwie i wieku młodzieńczym.

powrót do listy zadaj pytanie